SUYUN TANIMI | SU ARITMA | SİSTEM MÜHENDİSLİĞİ | SSS
İçme Suyu Arıtma | Evsel Su Arıtma | Endüstriyel Su Arıtma | Deniz Suyu Arıtma | Yüzey Suyu Arıtma | Atık Su Arıtma


Filtrasyon Sahnesi

Optus arıtma cihazlarına gelen şebeke suyu, sistemde altı farklı arıtma aşamasından geçer. Böylece duru, taze, 100% hijyenik ve mükemmel tada sahip bir içme suyu haline gelir.

TORTU FİLTRESİ ÖN-KARBON FİLTRESİ HİPER FİLTRASYON SON KARBON FİLTRE ALKALİ MİNERAL FİLİTRE SERAMİK FİLTRE
1.Adım 2.Adım 3.Adım 4.Adım 5.Adım 6.Adım
PARTİKÜLLERİN TEMİZLENMESİ İÇİN TORTU FİLTRESİ KLOR VE ORGANİK MADDELERİN TEMİZLENMESİ İÇİN ÖN-KARBON FİLTRE İLERİ ARITIM İÇİN HİPER FİLTRASYON KOKU GİDERMEK VE SUYUN TADINI İYİLEŞTİRMEK İÇİN SON-KARBON FİLTRE KLOR VE ORGANİK MADDELERİN TEMİZLENMESİ İÇİN ÖN-KARBON FİLTRE KLOR VE ORGANİK MADDELERİN TEMİZLENMESİ İÇİN SERAMİK FİLTRE
Bu tortu filtresi, giriş suyundaki partikülleri temizler ve membranlı filtre ile ön-karbon filtresini korur. Kötü tat, koku ve renge neden olan organik maddeler, aynı zamanda klor,ön karbon filtre tarafından arıtılır; su berraklaştırılır. Üzerinde, milimetrenin milyonda biri kadar gözenekler bulunan, yarı geçirgen zardan oluşan membranlı filtre; suyu, çözünmüş halde bulunan kurşun, civa,nitrat,arsenik gibi ağır metallerden ve virüs, bakteri, kireç, çeşitli kimyasallar gibi kirleticilerin tamamından arındırır. Hindistancevizi kabuğu kullanılarak performansı ikiye katlanan postkarbon filtre, kokuya neden olan maddeleri temizler. Mikroorganizmaların oluşumunu engellemek ve suyun tadını iyileştirmek için gümüş iyonlar eklenmiştir. Alkaline filitre ters osmoz suyunu doğal alkali kalsiyum iyonize suya çevirir. Böylece mineralleri iyon halinde sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum iyonları şeklinde suya tekrar kazandırır. Alkaline filitre PH seviyesini dengeler. İnfrared ışınları güneş ışınının gözle görülmeyen spektrumlarıdır. Biyoteknoloji rezonans suyun hidrojen ve hidroksit iyonlarına ayrışmasına neden olur. Böylece suyun moleküler yapısı küçülür, hücre zarlarından daha hızlı ve kolay geçiş sağlar. Bu teknolojiyle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalığa yakalanma riskini azaltır. Ayrıca yaşlanma olgusunu geciktirir.


© Optus 2014