SUYUN TANIMI | SU ARITMA | SİSTEM MÜHENDİSLİĞİ | SSS
İçme Suyu Arıtma | Evsel Su Arıtma | Endüstriyel Su Arıtma | Deniz Suyu Arıtma | Yüzey Suyu Arıtma | Atık Su Arıtma

Haber - 1

Denizli ili ilçe Kaymakamlığına bağlı 23 köyün içme suyu Arıtım Sistemleri başarıyla devreye alındı.

29/06/2013

Haber - 2

Grand Yazıcı Otel Marmaris 18 m3 / saat Filtrasyon Sistemi Revizyonu yapıldı.

13/06/2013

Haber - 3

İzdemir Enerji A.Ş. 50 m3/gün Kullanma ve Kazan Besleme Suyu sistemi başarıyla devreye alındı.

01/03/2013

Haber - 4

Vatanseven Hastanesi 100 m3/gün ,genel Kullanma Suyu Sistemi Revizyonu tamamlandı.

12/02/2013

Haber - 5

Ege Gaz A.Ş. 200 Ton / Gün Genel Arıtma Sistemi

12/01/2013

Haber - 6

Konfor Öğrenci Yurdu 30 m3 / gün Arıtma Sistemi başarıyla devreye alındı.

04/09/2012

Haber - 7

ŞİŞECAM Asmaş Proses ve içme su arıtma sistemleri için ilave ekipmanlar yapılmış, sistem kapasitesi artırılmış Ve gerekli revizyonlar yapılarak sistemin çalışma verimliliği artırılmıştır.

12 Nisan 2011

Haber - 8

Foça Eğitim Komutanlığı 10 Ton/Gün Arıtma Sistemi devreye alındı.

22/05/2012

Haber - 9

Menemende büyükbaş besi çiftliği için 25 Ton/Gün R.O. Arıtma Kuruldu.

24/01/2012

Haber - 10

MİLAS TAVUK ÇİFTLİĞİ 140 bin kapasiteli kanatlıların içme suyu arıtma sistemleri başarıyla devreye alınmıştır.

Alınan Sonuçlar;

Kanatlılarda mortalite (ölümler) azalmış fark edilir kilo artışları görülmüştür. Mühendis arkadaşlarımızın hassasiyetle sonuçlandırdıkları projeleri için teşekkür ederiz.

8 Ekim 2010Deniz Suyu Arıtma Sistemleri

Deniz su kaynaklarından güvenilir tatlı su kaynakları

Dünyanın su tüketim ihtiyacı, nüfus artışıyla birlikte, her 20 yılda ikiye katlanıyor. 2025 yılında ki su talebi kentsel kıyı şehirler deki nüfus artışları ve endüstriyel büyüme için gerekli su ihtiyacı kalıcı bölgesel kuraklık nedeniyle,çok daha fazla artacağı bekleniyor.

Tatlı su eksikliği ekonomik kalkınma azaltır ve yaşam standartlarını düşürür.

Optus Mühendislik kullandığı teknolojik ekipmanlarla dizayn ettiği sistemlerle ; Zorlu deniz suyundan ve tuzlu kaynaklarından bol tatlı su üretmek mümkün olmaktadır.

Sistemlerimiz yüksek kalite standartlarında müşteri ihtiyacına uygun kapasitelerde, proje imalat, taahhüt, montaj ve devreye alma hizmetleriyle birlikte sunmaktadır.

Deniz suyu Arıtma

Dünyada okyanuslar su arzının% 97’ni oluşturmaktadır. Deniz suyu ters osmoz (SWRO) membran teknolojisi kullanarak yeni bölgesel su kaynaklarının geliştirilmesi için uygun bir seçenek haline gelmiştir.

Deniz suyu tuzdan arındırma SWRO işletme ve bakım uzmanlığı ile SWRO ön keşif, SWRO tasarımı, SWRO membran temizleme teknikleri, enerji geri kazanım cihazları ve inşaat malzeme seçimi pratik uygulamalarda bilgi sahibi olmakla sektörün lider firmalara yaklaşmayı hedefliyor.

Deniz Suyu Ters Osmoz Sistemleri mevcut tatlı su kaynaklarının yetersiz kaldığı ve deniz suyu kullanımının gerekli olduğu durumlarda (gemiler, siteler, oteller, hastaneler, tatil köyleri, belediyeler, endüstriyel tesisler vb.) tatlı su temininde vazgeçilmez olan sistemlerdir.

Deniz suyu, su alma yapısına göre yada kıyıdan açılan bir kuyu vasıtasıyla doğal olarak filtre edildikten sonra bir ham su deposunda toplanır. Ham su, ters osmos ünitesine girmeden önce mevcut membranları korumak ve için bir takım filtrelerden uygun filitrasyon hızında geçirilerek ön arıtma işlemi yapılır. Ayrıca membran öncesinde suya, iyon ve minerallerin çökelmesini engelleyecek hidroklorik asit, iyon ve minerallerin yapışmasını önleyecek antiskalant dozlaması yapılarak, membranların kullanım süreleri uzatılır.

Gerekli durumlarda sistem çıkışında pH dengeleme ve korozyon önleyici kimyasal dozajları yapılır. Sistem tüm ekipmanları kontrol edecek şekilde tasarlanmış bir PLC tarafından yönetilir, insanmüdahalesine gereksinim yoktur.

Deniz Suyu Ters Osmoz Sistemleri  yüksek teknolojiye sahip sistemlerdir. Elektrik tüketimleri fazla olduğundan Ters ozmos tasarımına özel seçilen enerji geri kazanım sistemleri (energy - recovery) kullanılmaktadır. Böylece enerji tasarrufu sağlanarak işletme maliyetleri büyük oranda düşürülmüş olur.

Ayrıca frekans konvertörlü pompalar kullanılarak sabit basınçta sabit debi elde edilir. Sistemler, deniz suyunun korozif etkisine dayanıklı antikorozif malzemeler kullanılarak üretilmektedir. (904L paslanmaz çelik,dubleks vb.)

Optus Mühendislik deniz suyu arıtma sistemleri çıkış suyu kalitesini Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen içme suyu kalite standartlarına uygun hale getirmektedir.© Optus 2014